Yurt Dışı Borsalarda Nasıl İşlem Yaparım?

Dolar Kritik Seviyede Tepki Verme Niyetinde

10.07.2020


Paritede Görülen Sert Gerileme Sonrası Bir Miktar Tepki Oluşabilir

10.07.2020


Pandemi Salgını Endişeleri Pariteyi Baskı Altında Tutuyor

10.07.2020


Paritedeki Yükseliş Sınırlı Kalabilir

09.07.2020


Uluslararası Piyasalar olan adlandırılan Yurt Dışı Borsalarında yatırım yapmak isteyen tüm Yatırımcılarımız, Dinamik Menkul Değerler A.Ş. aracılığı ile yatırımlarını değerlendirebilmektedir.

Dünyanın önde gelen bir çok borsasında, Yatırımcılarımız, Dinamik Menkul Değerler A.Ş.’nin uzman kadrosu ve güçlü teknolojik alt yapısı sayesinde kolay ve hızlı bir şekilde yatırım yapabilmektedir.

Yatırımcılarımız, canlı olarak piyasaları takip edip, ister bilgisayarlarından, ister akıllı cep telefonlarından ya da tabletlerinden emirlerini sisteme iletebilirler.

Dünya Borsalarında yatırımlarınızı hisse senetleri, vadeli işlemler, opsiyonlar ve emtialar gibi bir çok sermaye piyasası araçlarında işlem değerlendirebilirsiniz.

Dünya borsası işlemlerini yatırımcılarımız, dünyanın her yerinde işlem yapılan ve milyonlarca müşterisi bulunan  Interactive Brokers LLC  aracılığı ile gerçekleştirecektir.

Yurt Dışı Borsalarda İşlem Yapmanın En Önemli Ayrıcalıkları;

  • Gelişmiş ekonomilerin olması, siyasal ve ekonomik istikrarın bulunması,
  • Yüksek konvertibilitesi olan güçlü para birimleri,
  • Önemli miktarda dış finansmana imkan tanıyan yeterli tasarruf kaynakları varlığı,
  • İç finansal piyasaların sağlamlığı,
  • Sermaye hareketleri üzerinde devlet müdahalesinin düşük olması,
  • Finansal işlemleri iç piyasaya göre cazip kılacak bir vergi sisteminin olması,
  • Borsada ihraç edilen hisselerin fiyatlandırılması gibi satış sonrası hizmetlerin bulunması,
  • Ulaşım ve iletişim imkanlarının artırılması,
  • İşlem maliyetlerinin azaltılması,
  • Finansal yeniliklerin sunulması.

Uluslararası piyasalarda işlem yapmanın yatırımcılar açısından çeşitli avantajları vardır. Bunlardan bir kaçı şu şekildedir;

Dünya Borsalarında İşlem İmkanı

Yatırımcılar, dünyadaki büyük borsalarda işlem gören hisse senetleri, vadeli işlemler, opsiyonlar ve bonolar gibi ürünlere yatırım yaparak yatırımlarını çeşitlendirebilirler.

Kaldıraç Alternatifi

Ülkemizdeki kaldıraç oranından daha yüksek oranlarda yatırım yapmak isteyen yatırımcılar uluslararası borsalardaki yüksek kaldıraç imkanlarından yararlanabilmektedir.

Portföy Çeşitlendirme İmkanı

Uluslararası piyasalarda işlem yapan yatırımcılar çok çeşitli yatırım ürünleri yatırım yapabilecekleri için, farklı risk ve getiri grupları arasında tercih yapabilmektedirler. Böylece, portföylerini önemli ölçüde çeşitlendirebilme imkanına sahip olmaktadırlar.

Kimler Hesap Açabilir?

Dinamik Menkul Değerler A.Ş. aracılığı ile Dünya Borsalarında işlem yapmak isteyen yurt içi yerlelik, tam mükellef kişi ve kurumlar hesap açabilir. Hesap açılışı için Yurt Dışı Hesap Açılış Sözleşmesini imzalayacaktır.

Hesap açılış süreci hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Hesap Aç