Pay Piyasasında Nasıl İşlem Yaparım?

Dolar Yene Tepki Verme Niyetinde

13.07.2020


Parite Kritik Seviyeleri Aşmakta Zorlanıyor 

13.07.2020


Parite Umutla Yükseliyor

13.07.2020


Dolar Kritik Seviyede Tepki Verme Niyetinde

10.07.2020


Borsa İstanbul A.Ş. bünyesinde yer alan Pay Piyasasındaki paylara (hisselere) yatırım yapmak isteyen tüm Yatırımcılarımız, Dinamik Menkul Değerler A.Ş. aracılığı ile yatırımlarını değerlendirebilmektedir.

Dinamik Menkul Değerler A.Ş.’nin uzman kadrosu ve güçlü teknolojik alt yapısı sayesinde, anlık pay senedi fiyatlarını takip edebilen Yatırımcılarımız ve ister bilgisayarlarından ister akıllı telefonlarından hızlı bir şekilde emirlerini Borsaya iletebilirler.

Pay Piyasasında İşlem Yapmanın Avantajları

Kar Payı Hakkı: Şirket tarafından kar dağıtım kararı aldığında, pay sahiplerine şirketin yıllık net karından pay alma hakkı verir ve pay sahiplerine temettü ödemesi yapılır.

Rüçhan Hakkı (Yeni Pay Alma Hakkı): Şirket tarafından bedelli sermaye artırımı kararı alındığında Pay sahibinin, şirketin bedelli sermaye artırımına öncelikli katılma hakkıdır. Rüçhan hakkı kuponları, Borsa İstanbul Rüçhan Hakkı Kupon Pazarı’nda alınıp satılabilmektedir.

Şirket Yönetimine Katılma Hakkı: Pay sahibi, şirket genel kuruluna katılarak yönetim kurulunu seçme ve bu kurula seçilme hakkına sahiptir.

Oy Hakkı: Her pay, sahibine en az bir oy hakkı vermektedir.

Bilgi Alma Hakkı: Halka açık şirketler, şirketin durumuyla ilgili önem arz eden her türlü bilgiyi/haberi en hızlı şekilde kamuya açıklamakla yükümlüdür. Yatırımcılar şirkete ilişkin bilgilere ulaşabilmektedir.

Tasfiye Bakiyesine Katılma Hakkı: Pay sahibi, şirketin tasfiye edilmesi sonucunda bakiye kalması halinde, söz konusu bakiyeye payı oranında iştirak eder.

Detaylı bilgi almak ve Yatırım Hesabı açmak için tıklayınız.

 

Hesap Aç